2012-03-20

Sobiesław Zasada Centrum

Szanowni Państwo,

              Miło nam poinformować, że w pierwszych dniach marca 2012 została zawarta umowa o ścisłej współpracy pomiedzy Szkołą Bezpiecznej Jazdy Tomasza Czopika i Test & Training Safety Centre. Celem współpracy bedzie dynamiczny rozwój Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy w Bednarach k/Poznania. Obiekt który w chwili obecnej jest modernizowany i rozbudowywany nosił będzie nazwę "Sobiesław Zasada Centrum" i będzie jednym z największych i najnowocześniejszych ośrodków szkolenia kierowców w Europie. Strona internetowa obiektu: www.szc-zasada.pl

Przy wykorzystaniu mobilnej bazy szkoleniowej prowadzić będziemy szkolenia i eventy na innych lotniskach w Polsce (Ułęż/Ryk, Kamień Śląski, Toruń, Nowe Miasto itp.) Bez względu na lokalizację zapraszamy wszystkich do współpracy. Zespół Test & Training i SBJ.

2011-09-13

Integracja poprzez szkolenie

Piękna pogoda, motocykle i spotkanie ze znajomymi. Tak właśnie wyglądała motocyklowa impreza integracyjna firmy Grundfos. Uczestnicy mieli do swej dyspozycji tor szkoleniowy  w ośrodku TTSC, na którym mogli sprawdzić możliwości swoich motocykli i przećwiczyć poszczególne elementy jazdy, takie jak slalom, czy hamowanie.  Nie zabrakło także różnych konkursów –slalom po torze na czas, rzut pompą itp. Zwieńczeniem turnieju była jazda finałowa, w której wyłonieni zostali zwycięzcy. Dzięki firmie Liberty Motors uczestnicy eventu mieli również okazję obejrzeć najnowsze modele maszyn, a chętni mogli przekonać się o ich sile i prędkości podczas jazdy próbnej.

2011-06-08

Szkolenie WORD

Już po raz drugi Test & Training miało możliwość zorganizowania szkolenia dla egzaminatorów z poznańskiego WORD. Z tego względu, że egzaminatorzy to osoby czuwające nad bezpieczeństwem kierowców istotne jest, aby potrafili radzić sobie w trudnych warunkach oraz odpowiednio reagować na zaskakujące ich sytuacje na drodze. Dlatego też trening został przygotowany z naciskiem na umiejętność opanowania pojazdu w nieprzewidywalnych sytuacjach oraz wypracowanie skutecznych reakcji w przypadku powstania zagrożenia.

2011-05-03

III runda BMW-Challenge / II runda AB CUP

Weekend majowy to czas odpoczynku i dobrej zabawy. I tak też się stało tym razem. Automobil Bydgoski wykorzystując infrastrukturę naszego ośrodka zorganizował kolejną rundę Ogólnopolskiego Rallysprintu AB CUP i BMW-Challenge. Tym razem na starcie pojawiło się ponad 70 kierowców z czego 32 to zawodnicy rywalizujący w BMW-Challenge. Każda załoga podczas zawodów miała do przejechania odcinki specjalne których łączna długość przekraczała 60 kilometrów.

2011-04-09

Harley Davidson - wyjątkowi goście

Z dniem 9 kwietnia sezon motocyklowy oficjalnie uważa się za otwarty. Po tradycyjnej paradzie motocykli po ulicach Poznania do naszego ośrodka zawitali wyjątkowi goście. Byli to miłośnicy i posiadacze legendarnej na całym świecie marki motocykli Harley Davidson. W Test & Training pojawiło się ponad 30 maszyn, dla których przygotowano dwie próby sprawnościowe gdzie motocykliści mogli sprawdzić swoje umiejętności.

2011-04-03

Sezon czas rozpocząć

Kilka dni przed oficjalnym rozpoczęciem sezonu motocyklowego w Poznaniu w Test & Training pojawiła się pierwsza grupa motocyklistów. Celem treningu było lepsze opanowanie i wyczucie zachowania motocykla. Po kilku godzinach jazd uczestnicy mogli przećwiczyć manewrowanie w ciasnych zakrętach poprzez szybką zmianę kierunku jazdy, hamowanie awaryjne w sytuacjach zagrożenia, jak i hamowanie awaryjne z ominięciem przeszkody.

2010-12-18

Zimowe treningi

Zimowa aura, temperatura poniżej zera i obfite opady śniegu pozwoliły na przygotowanie nietypowego kursu w Test & Training Safety Centre. Specjalnie skonfigurowane trasy pokryte śniegiem i lodem, ograniczone śnieżnymi bandami o łącznej długości ponad 10 km dały niepowtarzalną okazję treningu w ekstremalnych warunkach. Uczestnicy mimo bardzo trudnych warunków mogli w bezpieczny sposób doskonalić swoje umiejętności, a przy okazji świetnie się bawić prowadząc auto na śliskiej nawierzchni.

2010-10-11

ISO 9001:2008

Pragniemy Państwa poinformować, że w dniu 10 listopada 2010 roku Test & Training Safety Centre przeszedł z wynikiem pozytywnym niezależny audyt systemu zarządzania jakością przeprowadzony przez TÜV SÜD Management Service GmbH. Fakt ten został potwierdzony wydaniem certyfikatu, który zaświadcza, że spółka nasza spełnia międzynarodowe standardy określone w normie ISO 9001:2008.

2010-09-18

SAAB Polska

Saab Polska to kolejny klub, który postanowił zorganizować zlot miłośników swojej marki.
Na terenie pojawił się szeroki wachlarz samochodów tej marki od modeli 900, 93, 9000, 95 w różnych wersjach nadwozia i wyposażenia.
Prawdziwą ozdobą zlotu był unikatowy, pochodzący z prywatnej kolekcji Saab Sport z 1962 roku. Auto napędzane trzycylindrowym silnikiem o pojemności 850 cm.
Natomiast dzięki uprzejmości lokalnego dealera można było zapoznać się i przetestować najnowsze „dziecko” Saab’a 9-5.
Oprócz standardowych prób tj. mata poślizgowa, trolej, czy jazda slalomowa uczestnicy mogli skorzystać z bezpłatnej hamowni w celu sprawdzenia mocy swojego auta. Podsumowaniem całego dnia było zorganizowanie wyścigów na 1/4 mili, gdzie uczestnicy zostali podzieleni i rywalizowali w trzech klasach: - benzyna, -diesel, -turbo.

2010-09-11

xDRIVE TEST DAY

BMW X DRIVE to impreza dedykowana dla przyszłych i aktualnych właścicieli marki BMW serii X. Coraz popularniejsze w kilku ostatnich latach samochody typu suv mogły udowodnić, że nie tylko radzą sobie na przyczepnej, suchej  nawierzchni, ale świetnie dają sobie radę w terenie. Uczestnicy zasiedli za kierownicą modeli X1, X3, X5 i X6 a następnie korzystając z toru off  road bawili się, a przy okazji testowali samochody na stromych podjazdach, wannach wodnych i błotnych przeprawach.

2010-05-17

Moc i sportowe emocje

Przez ostatnie dwa dni gościem w naszym ośrodku była znana i popularna marka Seat. Celem wizyty było zaprezentowanie dziennikarzom z całej Polski, najmocniejszej jednostki napędowej w historii marki - Leona CUPRA R. Sercem tego samochodu jest 265-konny silnik 2.0 TSI z bezpośrednim wtryskiem paliwa. W celu zapewnienia większego bezpieczeństwa zastosowano szereg układów elektronicznych , takich jak XDS, ABS, elektroniczny program stabilizujący ESP, system kontroli trakcji TCS i układ wspomagania hamowania awaryjnego EBA.2010-05-04

Sezon motocyklowy - rozpoczęty!!

Z nadejściem ciepłych dni na początku maja Test & Training Safety Centre rozpoczęło  dwustopniowe szkolenia dla motocyklistów, w czasie których uczestnicy poznają teoretyczne podstawy fizyki jazdy, techniki skrętu, obserwacji i hamowania, a następnie poznaną wiedzę ćwiczą na torze. Część praktyczna zawiera m.in. slalom, jazdę po zakręcie oraz ćwiczenie różnych sposobów hamowania, m.in. hamowanie bez blokowania kół, hamowanie z ominięciem przeszkody, hamowanie w pozycji pochyłej czy omijanie przeszkód.

2010-05-01

Majówka pod otwartym dachem

W sobotę 1 maja o godzinie 16:00, prezentacją na Placu Adama Mickiewicza w Poznaniu, właściciele samochodów z nadwoziem typu kabriolet oficjalnie rozpoczęli sezon letni. Otwarty dla wszystkich chętnych pokaz, był jednym z punktów VII Ogólnopolskiego Zlotu Cabrio, w ramach którego uczestnicy m.in. mogli sprawdzić swoje umiejętności w ośrodku Test & Training Safety Centre w Bednarach. Honorowy patronat nad imprezą objął Prezydenta Miasta Poznania.
W zlocie wzięło udział około 100 różnych samochodów różnych typów i marek, których wspólną cechą jest otwierany dach. Pojawiły się kabriolety takich marek jak: Audi, BMW,  Mazda,  Mitsubishi , Saab, Opel, Peugeot, Renault czy Volkswagen. Wśród nich były również prawdziwe, rzadko spotykane na polskich drogach perełki, m.in.: Lotusa Super Seven, Morgana Cabrio, angielskiego MG F czy Fiata Barchettę.

2010-04-25

Motocyklowa niedziela na stacji BP

Motocyklowa niedziela na stacji BP to cykl imprez wyłącznie dla miłośników jednośladów. Oprócz naszego stoiska gdzie prezentujemy szkolenia dedykowane dla motocyklistów można znaleźć szereg atrakcji tj. bezpłatna hamownia, pokazy ratownictwa medycznego, pokazy stuntu, jak i dużo konkurencji w których można wygrać atrakcyjne nagrody.

Możecie nas znaleźć:

25 kwiecień 2010 – Poznań
09 maj 2010 – Warszawa
16 maj 2010 - Katowice
23 maj 2010 – Kraków
30 maj 2010 - Gdynia

2010-04-24

BMW Challange / AB CUP

W sobotę ośrodek Test & Training Safety Centre po raz kolejny stał się areną zmagań kierowców w ramach organizowanych przez Automobilklub Bydgoski i posiadających wizę PZM, zawodów AB Cup i BMW Challenge. -niepowtarzalnego w Polsce Rallysprintu, w którym może wziąć udział każdy, kto posiada prawo kategorii B i sprawny technicznie samochód.
Do Bednar zjechało ponad 60 załóg. Oprócz samochodów BMW serii 3 biorących udział w BMW-Challenge na torze pojawiły się m.in. Subaru Impreza STi, Lancer EVO 9, Peugeot 205 GTI, Opel Astra GSi, Honda Civic TYPE R, Honda CRX, Suzuki Swift i wiele innych. Osobną grupę tworzyły Seicento/Cinquecento rywalizujące w ramach pucharu CENTO-CUP.

2010-04-20

II ogólnopolski zlot MUSTANGA

Ponad 20 samochodów znanej na całym świecie,  kultowej marki Ford Mustang spotkało się na II ogólnopolskim zlocie MUSTANGA.
W naszym ośrodku pojawiły się zarówno auta pierwszej generacji z lat 1964 – 1973, jak również samochody piątej generacji które zaczęto produkować po roku 2005. Na szczególną uwagę zasługiwał najnowszy, limitowany model Shelby z roku 2010 z nowym silnikiem V8 5.0l o mocy 540 KM. Jak obiecywał właściciel tego samochodu na tym się nie skończy i niebawem jego auto będzie dysponowało mocą 760 KM.
Po trwających kilka godzin próbach sprawnościowych uczestnicy rozpoczęli rywalizację we wyścigach na ¼ mili. Nie trudno się domyślić jakie auto zostało zwycięzcą tej konkurencji…

2010-03-08

Dzień Kobiet

8 marca nasza szkoła wraz z agencją reklamową Vision Consulting Group zorganizowała nietypowy Dzień Kobiet. W tym dniu odbyła się wyjątkowa impreza dla kobiet biznesu i mediów.
Celem imprezy było promowanie bezpieczeństwa na drodze wśród kobiet poprzez zachęcenie ich do podnoszenia swoich umiejętności. W naszym ośrodku w Bednarach pod Poznaniem 90 kobiet doskonaliło swoją technikę jazdy. Wraz z instruktorami panie wzięły udział w sześciogodzinnych ćwiczeniach podstawowego treningu techniki jazdy dla kierowców samochodów osobowych. Panie miały okazję popróbowania swoich sił za kierownicą samochodu w niecodziennych sytuacjach wymagających nowych umiejętności.
Impreza była bardzo udana, z zawrotnym tempem akcji i atrakcjami dla wszystkich jej uczestników.

2010-03-07

Mini Mini

Poraz kolejny miłośnicy marki BMW MINI spotkali się w Test & Training w celu doskonalenia swoich umiejętności. Uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy: zaawansowani i początkujący. Pierwsza z nich pod okiem instruktorów rywalizowała na czas na dwóch zamkniętych odcinkach specjalnych. Druga grupa kierowców zapoznała się z podstawowymi zasadami prowadzenia pojazdu tj. prawidłową pozycją za kierownicą, prawidłową pracą rąk na kierownicy, oraz z ćwiczeniami na płytach poślizgowych w celu rozpoznania i opanowania poślizgów.
Patronat nad imprezą objął BMW Smorawiński.

2009-10-24

Egzaminatorzy WORD w Test & Training

Przed nadchodzącą zimą warto sobie przypomnieć wiadomości związane z opanowaniem samochodu w poślizgu. Tak też zrobili egzaminatorzy z poznańskiego WORD. Przez kilka godzin samochody wykorzystywane na co dzień do egzaminowania kandydatów na kierowców, jeździły po płytach poślizgowych, gdzie kierowcy wykonywali szereg ćwiczeń dla podniesienia swoich umiejętności.
Dzień zakończył się pokazem zorganizowanym przez instruktorów Test & Training. Prezentacja dotyczyła porównania dróg hamowania awaryjnego z różnych prędkości: motocykla, samochodu osobowego, autobusu, ciężarówki.

2009-08-15

V runda BMW-Challenge / III runda AB CUP

15 sierpnia teren ośrodka Test & Training Safety Centre stał się areną zmagań kierowców rajdowych. Na stracie stawiło się 61 załóg, z czego 22 kierowców to zawodnicy BMW Challenge. Oprócz tej grupy w zawodach wystartowała duża grupa samochodów Seicento i Cinquecento. Organizatorzy przygotowali 24 km prób sportowych, na które składały się dwa odcinki po 2km wytyczone w naturalnym terenie, przejeżdżane 3-krotnie w jedną i drugą stronę.
Po zawodach w kwalifikacji generalnej BMW-Challenge na I miejscu stanął Marcin Piątek, II miejsce należało do Lecha Kaczmarka i III miejsce do Mateusza Bartkowiaka. Wszyscy trzej kierowcy to członkowie teamu FreitagFahrerMotorsport.

2009-07-27

Straż szkoli kierowców

W dniu dzisiejszym na terenie ośrodka odbyło się praktyczne szkolenie dla kierowców Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu.
W trakcie trwającego 7 godzin szkolenia kierowcy posiadający prawo jazdy kat. C najpierw zapoznali się z teoretycznymi podstawami prowadzenia pojazdu by później sprawdzić swoje umiejętności na torze. Uczestnicy do dyspozycji mieli tor z matą i zakrętami poślizgowymi. Dzięki temu możliwe było symulowanie warunków, które rzeczywiście mogą wystąpić na drodze.
Podczas szkolenia strażacy ćwiczyli hamowanie z ominięciem przeszkody oraz hamowanie awaryjne. Trenowali również czynności korygujące, które należy zastosować podczas występowania podsterowności i nadsterowności, jak i stabilizowanie toru jazdy w zakrętach.

2009-07-16

Przystanek "Szkolenie"

Aby komunikacja miejska funkcjonaowała sprawnie, a pasażerownie docierali na czas do celu swojej podróży, konieczna jest kadra złożona z najlepszych kierowców. W godzinach szczytu w jednym autobusie komunikacji miejskiej może podróźować nawet 150 osób. Zapewnienie im komfortu jazdy wymaga od kierowcy ciągłego skupienia uwagi i obserwacji sytuacji - zarówno na drodze jak i wewnątrz pojazdu. Dlatego 20 kierowców MZK w Pile przeszło praktyczny trening w celu optymalizacji ich umiejetności w ośrodku Test & Training Safety Centre.
Oprócz zagadnień związanych z techniką jazdy kierowcy przeszli dodatkowe szkolenie z zakresu obsługi autobusów przeprowadzone przez pracownika firmy Solaris Bus & Coach. Dzięki wsółpracy z firma Solaris uczestnicy kursów nabyli umiejetności pomocne w swojej pracy i uzyskali wiedzę o tym jak obsługiwać pojazdy, które codziennie prowadzą.

2009-06-08

Kwalifikacja Wstępna ruszyła

08 czerwca w Test & Training Safety Centre  pierwsza grupa kierowców przeszła szkolenie w ramach Kwalifikacji Wstępnej.
Kierowcy którzy ukończyli zajęcia ze szkolenia teoretycznego podstawowego zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 2 lipca 2008 mogli przystąpić do odbycia 4 godzin zajęć praktycznych w warunkach specjalnych.

2009-05-23

Zabawa z Transpost S.A.

Firma Transpost S.A. zorganizowała imprezę integracyjną z elementami doskonalenia techniki jazdy.
Uczestnicy w dobrych humorach między innymi pokonywali specjalny slalom w okularach zwanych "alkogogle", które symulują jazdę na "podwójnym gazie", ternowali również jak wyprowadzić auto z poślizgu na matach poślizgowych.
Dużym zainteresowaniem cieszył się trolej, gdzie kierowcy zmagali się z nadsterownością. Nie zabrakło oczywiście rywalizacji podczas prób sprawnościowych! Uczestnicy konkurowali ze sobą na torze gokartowym, jak również wspinając się na wierzę ze skrzynek.
W trakcie spotkania można było skorzystać z cateringu, który był dostępny przez cały dzień, gdzie serwowano pyszności z grilla.

2009-05-05

"Gruszka" na torze

Współpraca Test & Training Safety Centre i CEMEX to część szerszego programu trwającego już od kilku lat, którego celem jest podniesienie świadomości i bezpieczeństwa pracowników. W szkoleniu udział wzięło łącznie ponad 200 kierowców betonomieszarek, cementowozów oraz ciągników do transportu kruszyw. Oprócz tradycyjnego treningu praktycznego związanego z techniką jazdy kierowcy uczestniczyli w trzech blokach teoretycznych: psychologicznym, medycznym i specjalistycznym.

2009-05-04

Motocykle na start !!

Pierwsze Szkolenie Motocyklistów!

W dniach 04-05.05.09 na terenie ośrodka Test & Training odbyło się inauguracyjne szkolenie dla motocyklistów. Pięciu ratowników Pogtowia Ratunkowego z Legnicy doskonaliło swoją technikę jazdy na motocyklu w ramach programu I i II Stopnia. Motocykliści m.in szkolili techniki hamowania z ominięciem przeszkody, harmonizowania obu hamulców unikając blokowannia kół. Podczas przejazdów slalomem, na rondzie oraz torze MSP zawierającym kombinacje zakrętów i serpentyny ćwiczyli technikę skrętu, zmianę środka ciężkości, pozycję pochyłą przy pokonywaniu łuku oraz wyczucie w obsłudze gazu.